Error message

Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /data/web/virtuals/173565/virtual/www/includes/file.phar.inc).

ArticleAktuality-1

Ceny diamantů do 1 karátu vzrostly během týdne o 6 %. Od poloviny roku mohou růst i ceny větších kam

Cena 0,3karátových diamantů vzrostla za uplynulý týden o 6 %, 0,4karátových a 0,5karátových diamantů o 5 %. Vyplývá to z aktualizace maloobchodních cen oficiálního diamantového ceníku Rapaport Diamond Report. Diamonds International Corporation (DIC) očekává, že cena větších kamenů by mohla růst od poloviny letošního roku.

Diamantový průmysl v novém roce zaznamenal převis poptávky po broušených diamantech nad jejich nabídkou. Na trhu je nedostatek malých kamenů a jejich cena tak roste. Podle oficiálního maloobchodního ceníku Rapaport Diamond Report vzrostla za uplynulý týden cena 0,3karátových kamenů o 6 % a cena 0,4 až 0,7karátových kamenů přidala na hodnotě 5 %.

Nárůst ceny potvrzuje predikci o brzkém růstu, kterou zástupci Diamonds International Corporation vyslovili v předcházejících dnech. Prezident společnosti Luboš Říha upřesňuje: “Očekávám, že ceny broušených diamantů budou v růstu pokračovat, což potvrzuje i dění na diamantové burze v Antverpách. V polovině roku bychom se mohli dočkat také růstu cen u větších kamenů s hmotností 1 karát a více.”

Jde o první konkrétní signál zlepšující se situace na trhu. Během roku 2016 se dá očekávat potvrzení růstového trendu u všech typů investičních broušených diamantů.

V České republice v tuto chvíli převažuje podle Říhy poptávka po broušených kamenech ve velikostech 0,3 a 0,5 karátu, a to zejména prostřednictvím pravidelného spoření. To Diamands Interanational Corporation nabízí prostřednictvím produktu Diamantová jistota.

Zdroj:

Investujeme.cz Mesec.cz